WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty Prasowe

Artykuł nr: 18611 z dnia 23 maja 2024Drukuj

Biała Sobota i Dzień Matki. Gdzie w weekend pojawi się stanowisko wielkopolskiego oddziału NFZ?

  • W sobotę 25 maja w Wielkopolsce będą trzy okazje, żeby porozmawiać o profilaktyce.
  • Pracownicy wielkopolskiego oddziału Funduszu będą obecni podczas „Białej Soboty” w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych.
  • Wspólnie z Amazonkami pojawią się również na poznańskim Placu Wolności oraz na rynku w Kępnie na wydarzeniach z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

W najbliższą sobotę 25 maja w godzinach od 9 do 13 w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych przy Alejach Solidarności 36 odbędzie się kolejna edycja „Białej Soboty”. To wydarzenie organizowane w ramach Poznańskich Dni Rodziny, w trakcie którego mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z darmowych badań, konsultacji i porad specjalistycznych.

Na stoisku Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będzie można uzyskać informację  na temat programów profilaktycznych finansowanych przez Fundusz. Nasi doradcy pomogą zarejestrować się w portalu Diety NFZ, który bezpłatnie oferuje kilkanaście planów żywieniowych opartych o dietę DASH. Dodatkowo będzie można skorzystać z analizatora składu ciała, który pomoże odpowiedzieć na pytanie w jakiej formie znajduje się nasz organizm. Chętni będą mogli zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która potwierdza prawo do bezpłatnego leczenia w każdym państwie UE lub EFTA.

Wielkopolski NFZ aktywnie włączy się również w akcję „Dbamy nie tylko o mamy”, która jest organizowana przez lokalne kluby Amazonek w Poznaniu i Kępnie. W godzinach od 12 do 15 na poznańskim Placu Wolności i od 12 do 16 przed kępińskim ratuszem nasi pracownicy wspólnie z ubranymi w charakterystyczne różowe koszulki Amazonkami będą promować program profilaktyki raka piersi. Wydarzenia są zorganizowane z okazji obchodzonego w najbliższą niedzielę Dnia Kobiet.

Wydarzenie w Kępnie ma szczególne znaczenie, bo właśnie tam kobiety korzystają z bezpłatnej mammografii najmniej chętnie. Do maja bieżącego roku w powiecie kępińskim piersi przebadało zaledwie 24% kobiet zakwalifikowanych do programu profilaktycznego, co jest najsłabszym wynikiem w całej Wielkopolsce. Dla porównania najwyższym wynikiem mogą się pochwalić mieszkanki powiatu obornickiego – wynosi on 42%. Średnia dla naszego województwa to 33%.

Przypominamy, że od listopada 2023 roku po poszerzeniu widełek wiekowych do udziału w programie profilaktyki raka piersi kwalifikuje się 725 tysięcy Wielkopolanek w wieku od 45 do 74 lat. Z tego grona przesiewowe badanie mammograficzne wykonało 245 tys. zakwalifikowanych.

125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158