WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Profilaktyka

,,Lepiej zapobiegać niż leczyć" - przewodnik po programach profilaktycznych.

Artykuł nr: 17775 z dnia 20 kwietnia 2023Drukuj

„Zdrowie pod kontrolą” w sobotę w Poznaniu. Co będzie się działo?

W sobotę, 22 kwietnia w Centrum Handlowym „Avenida” odbędzie się ogólnopolska akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą”. Jej organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Wydarzeniu patronuje Wielkopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” to inicjatywa studentów medycyny, którzy chcą w ten sposób popularyzować edukację medyczną i promować dbanie o zdrowie. Projekt realizowany jest dwa razy do roku w osiemnastu miastach w Polsce. Wiosenna edycja ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

W trakcie wydarzenia zapraszamy do odwiedzenia stoiska informacyjnego Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W godzinach od 10 do 15 nasi konsultanci będą udzielać informacji na temat programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Będzie można zapytać o możliwości i warunki skorzystania z badań profilaktycznych w ramach programów Profilaktyka 40 Plus, wczesnego wykrywania raka piersi, szyjki macicy czy nowotworu jelita grubego. Pracownicy NFZ pomogą również osobom, które chcą zacząć używać planów żywieniowych z portalu Diety NFZ lub innych narzędzi wspomagających zdrowy styl życia.

Odwiedzający Centrum Handlowym „Avenida” w godzinach od 10 do 20 na innych stoiskach będą mogli m.in. skontrolować poziom glikemii, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie.

Nie zabraknie porad dotyczących wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia do Centrum Handlowego „Avenida” przy ulicy Matyi 2, w godzinach 10.00 – 20.00.

 

 


Komentarze:

 

 

 

Pliki do pobrania

  zdrowie_pod_kontrolą.jpg  [151KB]
125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158