WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Start Page - Kolumna Swiadczeniodawca (linki)

Artykuł nr: 15240 z dnia 23 września 2019Drukuj

E-recepty

Przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz zachęcamy do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom.

Zachęcamy również do zgłaszania się na bezpłatne szkolenia organizowane przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Podczas szkoleń Zespół Wdrożeń CSIOZ przedstawi funkcjonowanie e-recepty oraz proces podłączenia do platformy P1 (e-zdrowie). W trakcie spotkań odpowiemy również na pytania dotyczące nadchodzących zmian, a także opowiemy o funkcjonalnościach Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz trwającym pilotażu e-skierowania.

Najbliższe szkolenia odbędą się:

  • 26 września w Kaliszu - Więcej informacji TUTAJ
  • 27 września w Pile - Więcej informacji TUTAJ
  • 28 września w Poznaniu - Więcej informacji TUTAJ
  • 28 września w Lesznie - Więcej informacji TUTAJ

 

Dzięki formularzowi w łatwy sposób zapiszesz się na bezpłatne szkolenia w zakresie nachodzących zmian związanych z wprowadzeniem e-zdrowia.

Informujemy, iż szkolenia kierowane są do przedstawicieli środowiska medycznego i swoim zakresem obejmują:

  • Wdrożenie elektronicznej recepty (e-recepta).
  • Wdrożenie elektronicznego skierowania (e-skierowanie).
  • Co daje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne pod adresem pacjent.gov.pl)?

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom udostępniliśmy formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod adresem: https://szkolenia-ezdrowie.csioz.gov.pl (Otworzy się w nowej karcie)

Już dziś możesz zapisać się na szkolenie. Wejdź i sprawdź zaplanowane terminy, w miarę potrzeb kolejne terminy będą udostępniane.

W celu podłączenia się Podmiotu Leczniczego bądź Praktyki do systemu P1 (e-zdrowie) należy skorzystać z wniosku udostępnionego na stronie https://rpwdl.csioz.gov.pl. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL).

Film instruktażowy, który krok po kroku prowadzi przez złożenie wniosku o dostęp do systemu P1 (e-zdrowie) w RPWDL jest dostępny na YouTube:

TUTAJ

Po złożeniu wniosku i uzyskaniu dostępu do systemu P1 (e-zdrowie), należy zgłosić się do dostawcy Państwa systemu gabinetowego i uzyskać moduł e-recepty, dzięki czemu wystawianie e-recept będzie możliwe.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej CSIOZ i zakładki dedykowanej e-recepcie. W sekcji „dla Podmiotów Leczniczych” zamieszczone są pomocne dokumenty, m.in. najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 19 457 – nasza infolinia jest dostępna 7 dni w tygodniu w godzinach 6-21 oraz do przesyłania pytań na adres e-mail: e-recepta@csioz.gov.pl

 

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Wydział Wdrożeń Systemu P1

125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158