WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty Prasowe

Artykuł nr: 13430 z dnia 16 listopada 2017Drukuj

Światowy Dzień Rzucania Palenia w WOW NFZ- 16 listopada - podsumowanie

Dzisiaj, 16 listopada, obchodzono w Wielkopolskim OW NFZ Światowy Dzień Rzucania Palenia. W godzinach 10.00 - 13.00, w siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej 158, pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Wielkopolskiego OW NFZ informowali o aspektach zdrowotnych, ekonomicznych, społecznych i prawnych palenia tytoniu oraz o skutkach jego palenia. Proponowali możliwości i metody wyjścia z nałogu, zaopatrując również zainteresowane osoby, w materiały informacyjne. Rozmawiano też o funkcjonowaniu Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym i programie profilaktycznym chorób odtytoniowych, w tym Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP), finansowanym przez NFZ.

Wszystkie chętne osoby zmierzyły zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, oraz swoje BMI. Można było także porozmawiać na temat leczenia raka, m. innymi płuc. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem, z porad i badań skorzystało kilkadziesiąt osób. Odwiedzały nas również osoby niepalące, czyli bierni palacze, które mieszkają z palaczami i dla nich zbierały informacje i materiały.

Dziękujemy za odwiedzenie stoiska, skorzystanie z porad i trzymamy kciuki za każdego palącego, który (również dzięki dzisiejszej akcji) postanowił wyjść z nałogu.

 

Biuro Prasowe WOW NFZ

125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158