WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty

Artykuł nr: 18045 z dnia 11 sierpnia 2023Drukuj

Trzeci, ostatni przystanek projektu „Zdrowe Życie” w Wielkopolsce. Zapraszamy do mobilnej strefy zdrowia w Lesznie

W sobotę i niedzielę, 12-13 sierpnia przy Alei Gwiazd Żużla w Lesznie odbędzie się kolejna odsłona akcji „Zdrowe Życie”. Przy stanowisku wielkopolskiego oddziału NFZ będzie można wykonać analizę składu ciała, otrzymać kartę EKUZ czy porozmawiać z Amazonkami na temat profilaktyki raka piersi. Będzie również okazja do wykonania bezpłatnej mammografii, cytologii czy wizyty w dentobusie.

Piknik w Lesznie, to trzeci i zarazem ostatni przystanek akcji „Zdrowe Życie” w Wielkopolsce. Poprzednie odbyły się w Pile i Szamotułach. Wielkopolski oddział NFZ ponownie przygotował z tej okazji trzy stanowiska, które będzie można odwiedzić w godz. 10-19. Poza nimi pojawi się wiele innych, zorganizowanych m.in. przez Ministerstwo Zdrowia czy PZU, które jest głównym organizatorem „Zdrowego Życia”.

Przy naszych stoiskach będziemy mówić o profilaktyce oraz platformach, które pozwalają na prowadzenie zdrowszego trybu życia. Mowa np. o portalach Diety NFZ czy Akademia NFZ, na której dostępny jest kalendarz badań profilaktycznych dostosowany do płci i wieku. Wskazuje on m.in., z których programów profilaktycznych finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz NFZ możemy skorzystać, a także gdzie je wykonać. Te informacje będzie można uzyskać także od naszych pracowników, którzy w weekend pojawią się w mobilnej strefie zdrowia w Lesznie.

W czasie ostatnich przystanków „Zdrowego Życia” w Wielkopolsce dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wykonania analizy składu ciała. Pojawi się ona i tym razem. Chętni będą mogli poza wynikiem pomiarów, otrzymać również porady dotyczące odżywiania.

W Lesznie ponownie wspierają nas Amazonki. Będą prowadziły instruktaże samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów. To także okazja, żeby porozmawiać z nimi o ich doświadczeniach oraz innych formach profilaktyki raka piersi.

Coraz bliżej końca wakacji, ale jeśli ktoś zaplanował swój urlop na drugą połowę sierpnia lub wrzesień – w Lesznie będzie miał okazję otrzymać "od ręki" kartę EKUZ. Przyda się ona przed wyjazdem do jednego z państw Unii Europejskiej, EFTA czy Wielkiej Brytanii.

Przy stoiskach Wielkopolskiego NFZ nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dostępne będą kolorowanki i zadania edukacyjne, takie jak układanie piramidy żywienia, nauka zdrowego komponowania posiłków czy prawidłowego czyszczenia zębów.

Mobilna strefa zdrowia to także okazja do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Przy Alei Gwiazd Żużla w Lesznie pojawią się mammobus i cytobus (dostępny wyłącznie w sobotę) oraz dentobus.

Mammografię będą mogły wykonać panie w wieku 50-69 lat, które nie miały jej w ciągu ostatnich dwóch lat (lub roku, jeśli lekarz zalecił częstsze badania), natomiast cytologię – kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały jej przez ostatnie trzy lata.

Oferta dentobusu jest z kolei kierowana do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Będzie w nim można wykonać przegląd dentystyczny, ustalić plan leczenia (jeśli okaże się konieczne) i wysłuchać instruktażu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wszystkie badania są bezpłatne dla pacjentów, finansuje je NFZ.

Więcej informacji o innych atrakcjach dostępnych w weekend, 12-13 sierpnia w Lesznie można znaleźć na stronie: https://www.pzu.pl/zdrowe-zycie/aktualnosci/szczegoly/strefa-zdrowia-juz-niebawem-w-lesznie.

125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158