Artykuł archiwalny nr: 16360 z dnia 19 maja 2021Drukuj
Usługi w trybie ambulatoryjnym kierowane są do pacjentów po przechorowaniu COVID-19, u których utrzymuje się duszność poważnie utrudniająca aktywność pacjenta (pogorszenie tolerancji wysiłku fizycznego).
Pacjenci, którzy ze względu na brak możliwości samodzielnego poruszania się nie mogą dotrzeć do świadczeniodawców udzielających świadczeń w ramach programu fizjoterapii ambulatoryjnej dla osób, po przebyciu COVID-19, mogą skorzystać z fizjoterapii realizowanej w warunkach domowych.
Celem świadczeń jest poprawa sprawności organizmu, zwiększenie tolerancji wysiłku fizycznego. Uczestnik programu dowie się również, jak radzić sobie ze skutkami choroby i co robić, aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności.
Świadczenia fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej dla osób po przebyciu COVID-19 realizowane są na podstawie skierowania wystawionego świadczeniobiorcy przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończonym leczeniu w kierunku COVID-19.
Czas trwania rehabilitacji wynosi do 6 tygodni. Termin rozpoczęcia świadczeń nie później niż 6 miesięcy od zakończenia leczenia w kierunku COVID-19. Wizyta fizjoterapeutyczna pierwszorazowa odbywa się nie wcześniej niż w terminie 14 dni od dnia uzyskania pozytywnego wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Uczestnik programu fizjoterapii dla osób po przebyciu COVID-19 w warunkach ambulatoryjnych lub domowych w czasie trwania programu nie może korzystać z innych świadczeń rehabilitacyjnych zarówno ze środków programu, jak i innych środków na realizację świadczeń rehabilitacyjnych.
Program fizjoterapii postcovidowej realizowanej w warunkach ambulatoryjnych i domowych obejmuje trening fizyczny oraz edukację pacjenta.
Program realizowany jest przez podmioty posiadające podpisaną umowę z WOW NFZ na realizację świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej oraz fizjoterapii domowej, wpisane przez Oddział na Wykaz podmiotów udzielających świadczeń covidowych.
Komunikat na temat rehabilitacji po COVID-19 w trybie stacjonarnym i uzdrowiskowym znajdziesz >TUTAJ<
Sprawdź, które placówki medyczne świadczą rehabilitację po przebytej chorobie COVID-19 w województwie wielkopolskim: >WYKAZ PLACÓWEK<
W załączeniu znajdują się tabele z wykazem podmiotów udzielających świadczeń w ramach programu fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej (aktualizacja: 23.02.2022 r.)
Ambulatoryjna rehabilitacja pocovidowa - wykaz podmiotów [38KB] | |
Domowa rehabilitacja pocovidowa - wykaz podmiotów [31KB] |
Zaloguj się do:
Ważne linki
Kontakt
WOW NFZ
61-823 Poznań
ul. Piekary 14/15
Adres do korespondencji:
60-309 Poznań
ul. Grunwaldzka 158
Epuap skrzynka:
/idx5f1v45b/SkrytkaESP
tel. centrali:
61 850 60 00
infolinia:
800 190 590
e-mail:
centrala[at]nfz-poznan.pl
[at] = @