WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty Prasowe

Artykuł nr: 15679 z dnia 31 marca 2020Drukuj

Stacja dializ dla pacjentów z podejrzeniem i zakażonych koronawirusem

Stacja dializ dla pacjentów z koronawirusem w Szamotułach

Od 31 marca Stacja Dializ Fresenius w Szamotułach służy jedynie pacjentom zakażonym i z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Cov-2 z całej Wielkopolski. Miejsce to zostało wyznaczone przez Wielkopolski Oddział NFZ w porozumieniu z wojewodą wielkopolskim, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie nefrologii oraz Centrum Dializ Fresenius.

To kolejny krok w kierunku zabezpieczenia pacjentów w związku z zagrożeniem COVID-19. Celem takiego działania jest niedopuszczenie do sytuacji, w których pacjenci bez wirusa są narażeni na kontakt z pacjentami zakażonymi. Dlatego wielkopolski NFZ dokłada wszelkich starań, aby w wyznaczonych miejscach zapewnić wszelkie możliwe świadczenia medyczne pacjentom z podejrzeniem lub zakażonych koronawirusem.

Stacja dializ w Szamotułach została wytypowana z kilku powodów. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie terapia nerkozastępcza przeprowadzana jest w osobnym budynku. Nie bez znaczenia jest też stosunkowo mała liczba pacjentów korzystających z dializ w Szamotułach.

Centrum Dializ Fresenius zapewnia kontynuację leczenie nerkozastępczego wszystkim pacjentom, którzy do tej pory korzystali ze stacji dializ w Szamotułach. Zostali oni poinformowani o zmianach, mają zapewniony transport i wyznaczone nowe miejsca leczenia w Poznaniu.

 

Źródło: Biuro Prasowe WOW NFZ

 

Biuletyn Informacji Publicznej
125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158