WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty Prasowe

Artykuł nr: 15228 z dnia 13 września 2019Drukuj

„Środy z profilaktyką” we wrześniu: na zapisy - mammografia i badanie znamion skóry a ponadto: cukier i ciśnienie – zapraszamy!

W ramach wrześniowo-październikowej akcji ”Środy z profilaktyką”, Wielkopolski OW NFZ wraz z partnerami, zaprasza na bezpłatne badania i porady.

 

W najbliższa środę 18 września:

- w siedzibie WOW NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 158 w Poznaniu w godzinach 10-14 będzie można zmierzyć poziom cukru we krwi (nie trzeba być cna czczo) i ciśnienia tętniczego. Badania wykonują pielęgniarki Centermed Poznań

 

- w Wielkopolskim Centrum Onkologii przy ul. Garbary 14/15 w godzinach 8.30-14.00 zapraszamy na badanie mammograficzne wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały tego badania w ostatnich dwóch latach, lub otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownie mammografii po upływie 12 miesięcy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na badanie prowadzi WCO, partner akcji pod nr tel.: 61 8850 945 (zapisy przyjmowane są w godzinach 7.00-15.00 w piątek do 18.00).

Jednocześnie, w ogrodzie zimowym Wielkopolskiego Centrum Onkologii: przy stoisku WOW NFZ będzie można wyrobić kartę EKUZ, potwierdzić zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne i profil zaufany. A na chętnych do zmiany nawyków żywieniowych - czekać będzie dietetyk i bezpłatne diety w portalu „Diety NFZ” :) – zapraszamy!

 

Z kolei w środę, 25 września w WOW NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 158 w Poznaniu w godzinach 13-17 odbędą się badania znamion skóry wideodermatoskopem u osób, które wcześniej zapiszą się na badanie i jednocześnie spełniają kryteria programu profilaktycznego, czyli:

są w wieku 50-64 lat i nie rozpoznano u nich wcześniej nowotworu skóry. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na badania prowadzi Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka „Czerniak” - partner akcji, pod nr. tel: 881-392-200 (pon.-pt. 9:00-17:00).

 

O tym, co przygotowaliśmy dla pacjentów w ramach październikowych akcji „Środy z profilaktyką” poinformujemy wkrótce. Zapraszamy serdeczne do korzystania z badań. Od dawna przecież wiadomo, że: „Lepiej zapobiegać niż leczyć" :)

 

Biuro Prasowe WOW NFZ

Biuletyn Informacji Publicznej
125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158