WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty Prasowe

Artykuł nr: 15218 z dnia 10 września 2019Drukuj

Druga "Środa z profilaktyką" - zapraszamy jutro 11 września do WOW NFZ - zbadaj cukier, ciśnienie i dowiedz się więcej o profilaktyce czerniaka

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej zdrowej środzie z WOW NFZ. Cykl naszych akcji, organizowanych w każdą środę we wrześniu i październiku w każdym Oddziale Wojewódzkim NFZ w Polsce otrzymał nazwę "Środa z profilaktyką". Od 4 września, do końca października w każdą środę przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami, którzy włączyli się w akcję – bezpłatne badania i porady.

 

II Środa z profilaktyką pod hasłem: „Zbadaj cukier i ciśnienie oraz zdobądź wiedzę na temat nowotworów skóry, w tym – czerniaka” odbędzie się jutro 11 września, w siedzibie WOW NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 158. W godzinach 10-14 przygotowaliśmy:

 

1. Bezpłatne badania:

- poziomu cukru we krwi (nie trzeba być na czczo, krew pobierana z palca)

- ciśnienia tętniczego

Badania wykonywać będą pracownicy Centermed w Poznaniu - partnera akcji

 

2. Warsztaty edukacyjne i porady przedstawicieli Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka

Zapraszamy na rozmowy i porady o profilaktyce, samodzielnym badaniu skóry, zagrożeniach wynikających z nadmiernego opalania się, korzystania z solarium itp. oraz ważności wczesnej diagnostyki choroby.

UWAGA:

Osoby z ramienia Stowarzyszenia będą także informowały o prowadzonym Programie Profilaktyki Nowotworów Skóry, zachęcały do udziału w programie oraz zapisywały na najbliższe bezpłatne badania znamion w Poznaniu (w ramach programu), które odbędą się 25 września br. w WOW NFZ. Warunki programu: osoby w wieku 50-64 lata, u których nie rozpoznano wcześniej nowotworu skóry. Liczba miejsc ograniczona.

 

Nadciśnienie tętnicze i cukrzyca to jedne z chorób „cywilizacyjnych”, a co najgorsze – zapada na nie coraz więcej Polaków. Dlatego zachęcamy do zmiany stylu życia na zdrowszy (wyrobienia dobrych nawyków żywieniowych, większej aktywności fizycznej, itp.) i regularnego kontrolowania zarówno poziomu cukru we krwi jak i wartości ciśnienia tętniczego.Tendencją wzrostową charakteryzuje się również liczba osób, u których wykrywa się czerniaka - złośliwy nowotwór skóry. Kolejnym zdrowym nawykiem powinno być zatem przestrzeganie zaleceń dotyczących między innymi ekspozycji skóry na słońce i obserwacji oraz badania znamion.

 

Zapraszamy - do zobaczenia!

Biuro Prasowe WOW NFZ

 

p.s.

Namawiamy do spróbowania również zdrowego menu przyrządzonego przez NFZ według międzynarodowych standardów (DASH): https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php

Natomiast gotowe zestawy ćwiczeń, które wykonasz samodzielnie w domu, znajdziesz na kanale AkademiaNFZ w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC9Jc30vlzRL367GWhD9erVA

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej
125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158