WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty dla Świadczeniodawców

Komunikaty dla świadczeniodawców

Artykuł nr: 15144 z dnia 02 sierpnia 2019Drukuj

Uwaga konkurs! Zostań liderem e-zdrowia

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarki i położne do udziału w konkursie „Lider e-zdrowia 2019” organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna wraz z Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Konkurs skierowany jest do pracowników medycznych, którzy mają uprawnienia do wystawiania recept. Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz upowszechnienie rozwiązania jakim jest e-recepta.

Lekarze, personel medyczny oraz podmioty lecznicze wystawiające najwięcej e-recept w okresie lipiec-wrzesień 2019 nagrodzeni zostaną statuetkami i tytułem „Lider e-zdrowia 2019”. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystej Gali połączonej z konferencją merytoryczną.

Więcej informacji o konkursie „Lider e-zdrowia 2019” oraz o e-receptach znajduje się na stronie https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/ezdrowie/zasady_konkursu.html

 

E-recepta stanowi cyfrową wersję dotychczasowej papierowej recepty. Od 1 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w postaci elektronicznej.

Obecnie e-recepty są wystawiane w ponad 1700 placówkach, każdego dnia kolejne podmioty lecznicze podłączają się do Systemu P1, który umożliwia wystawianie e-recept. Aby skorzystać z tej możliwości należy wypełnić wniosek dostępny na stronie https://rpwdl.csioz.gov.pl/. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Biuletyn Informacji Publicznej
125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158