WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty

Artykuł nr: 15011 z dnia 24 maja 2019Drukuj

Dzień Otwarty w WOW NFZ: W sobotę bezpłatne badania znamion skóry

 

Z bezpłatnego badania znamion skóry oraz porad dermatologów będą mogli skorzystać wszyscy pacjenci, którzy 25 maja odwiedzą siedzibę Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Grunwaldzkiej 158 w Poznaniu. Tego dnia, zapraszamy pacjentów na Dzień Otwarty poświęcony profilaktyce nowotworów skóry, który odbędzie się w godzinach od 10 do 14 w holu Sali Obsługi.

 

W sobotę 25 maja, od godziny 10, w naszej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej dyżurować będą lekarze z Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego, którzy za pomocą dermatoskopu sprawdzą, czy zaobserwowane przez pacjentów znamiona skóry mogą oznaczać niepokojące zmiany wymagające pogłębionej diagnostyki. Specjaliści udzielą także porad z zakresu profilaktyki raka skóry.

 

Podczas Dnia Otwartego, oprócz skorzystania z badania znamion skóry, będzie można:

 

  • wyrobić kartę EKUZ,
  • potwierdzić wniosek o profil zaufany,
  • zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP),
  • potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne.

 

Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, dlatego 1 na 3 pacjentów umiera z powodu tej choroby. Tymczasem wcześnie wykryta daje 97% szans na całkowite wyleczenie. W sobotę, 25 maja, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia organizują Dzień Otwarty w Oddziałach Wojewódzkich NFZ, poświęcony profilaktyce nowotworów skóry, szczególnie czerniaka w ramach kampanii społecznej Planuję Długie Życie.

 

Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia będą namawiać do kontroli znamion skórnych. To ważne, zwłaszcza przed zbliżającym się okresem wakacyjnym. Oddziały Wojewódzkie NFZ zaoferują bezpłatne i specjalistyczne badania w kierunku wykrycia nowotworów skóry oraz konsultacje z lekarzami dermatologami.

 

 

 

 

 

Biuro Prasowe WOW NFZ

 

 

  

125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158