WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty Prasowe

Artykuł nr: 13149 z dnia 25 lipca 2017Drukuj

Poznańscy strażacy w siedzibie Wielkopolskiego Oddziału NFZ...

Co można robić, czekając na wejście do Sali Obsługi w poznańskiej siedzibie NFZ? Można np. nauczyć się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

 

Strażacy z poznańskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej pojawili się dzisiaj, 25 lipca, przy ul. Grunwaldzkiej 158 i w holu Sali Obsługi WOW NFZ zorganizowali warsztaty reagowania w sytuacjach, kiedy zagrożone jest życie drugiego człowieka. W zajęciach wzięły udział wszystkie chętne osoby, oczekujące np. na wydanie karty EKUZ. Duże zainteresowanie akcją wykazały zwłaszcza dzieci, które bardzo chętnie uczyły się prawidłowego uciskania klatki piersiowej. Do ćwiczeń posłużył fantom, a nasi goście długo odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych.

W przyszłości planujemy kolejne wspólne warsztaty, ponieważ temat udzielania pierwszej pomocy jest zawsze aktualny, a dzisiejsza akcja cieszyła się zainteresowaniem.

Obecnie, w Poznaniu wydajemy około 2000 EKUZ dziennie, a czas oczekiwania na otrzymanie karty wynosi około 2 godzin. Warto zatem pożytecznie zagospodarować ten czas i wyjść z poznańskiego NFZ nie tylko z kartą, ale też i z praktyczną wiedzą.

Biuro Prasowe WOW NFZ

125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158