WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Komunikaty Prasowe

Artykuł nr: 11810 z dnia 04 lutego 2016Drukuj

Światowy Dzień Walki z Rakiem w WOW NFZ w Poznaniu - podsumowanie wydarzenia

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem - 4 lutego br. - Wielkopolski OW NFZ w siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu zorganizował dla pacjentów akcję informacyjno-edukacyjną. Miło nam poinformować, że nasz Dzień Walki z Rakiem cieszył się sporym zainteresowaniem odwiedzających – zarówno pań i jaki panów.

Gościli u nas specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii, którzy badali poziom wydychanego tlenku węgla w powietrzu, ciśnienie krwi, wykonywali pomiar tkanki tłuszczowej, uczyli na fantomie zainteresowanych jak badać piersi w celu wykrywania zmian oraz udzielali wszelkich informacji związanych z profilaktyką antynowotworową . Z kolei pracwonicy Oddziału informowali o programach profilaktycznych finansowanych przez NFZ i zasadach udzielania świadczeń.

Pacjenci mieli różne pytania i wątpliwości – pytali między innymi o inne programy profilaktyczne (o których słyszeli poza tymi, które finansuje NFZ), pytali też gdzie można znaleźć kompleksowe informacje o leczeniu nowotworów, gdzie można wykonywać bezpłatne - w ramach programów - badania. Odwiedzający nas goście otrzymywali poza informacjami - użyteczne publikacje (np. Europejski Kodeks Walki z Rakiem) i drobne gadżety.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i liczymy na Państwa obecność podczas kolejnych akcji organizowanych w naszym OW NFZ!


Magdalena Rozumek-Wenc

Biuro Prasowe WOW NFZ


Biuletyn Informacji Publicznej
125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Zintegrowany Informator Pacjenta Poznań
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158