WOW NFZ logo Wielkopolski Odddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Sprostowania i wyjaśnienia

Artykuł archiwalny nr: 11600 z dnia 02 listopada 2015Drukuj

Wyjaśnienie do artykułu Gazety Wyborczej "Konieczność czy zbytek?" [A]

W związku z artykułem pt. „Konieczność czy zbytek?” opublikowanym na łamach „gazety Wyborczej” Wielkopolski Oddział NFZ wyjaśnia, że:

 

Nie jest prawdziwe stwierdzenie autorki artykułu, że „NFZ stawia kolejny mur i stał się jeszcze bardziej niedostępny”. Bezpośrednio przy wejściu do budynku NFZ znajduje się punkt informacyjny, w którym pracownicy udzielają informacji i służą pomocą wszystkim osobom odwiedzającym Fundusz. Pomoc ta polega zarówno na udzieleniu informacji, jak i wskazaniu gdzie znajduje się automat z biletami do kolejki.  Przy salach obsługi czuwa cały czas pracownik Funduszu, po to by osoby odwiedzające ( zwłaszcza starsze) nie czuły się zagubione i onieśmielone automatyzacją.

W celu poprawy jakości obsługi bezpośredniej Wielkopolski Oddział NFZ zdecydował się na modernizację budynku przy ulicy Grunwaldzkiej, ponieważ przez wszystkie ubiegłe lata obsługa bezpośrednia odbywała się w dwóch siedzibach Funduszu - przy ulicy Piekary oraz Grunwaldzkiej. Mając na uwadze brak odpowiednich możliwości dostosowania budynku przy ulicy Piekary dla osób niepełnosprawnych , matek z dziećmi oraz osób starszych zdecydowano się przenieść obsługę bezpośrednią do budynku, który jest do tego dostosowany, czyli przy ulicy Grunwaldzkiej.

Należy podkreślić, że autorka w/w artykułu w swoim artykule „ Scieżka zdrowia. Galopem na 7 piętro do siedziby NFZ „ http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,14473261,Sciezka_zdrowia__Galopem_na_siodme_pietro_do_siedziby.html opublikowanym w sierpniu 2013 roku sugerowała Funduszowi przeniesienie obsługi na niższe pietra, by budynek stał się dostępny dla wszystkich.

 

Wielkopolski Oddział NFZ zdecydował się na modernizację budynku przy ulicy Grunwaldzkiej, tylko i wyłącznie po to by nowa sala obsługi służyła jak najlepiej ubezpieczonym przez najbliższe kilkanaście lat i by spełniała niezbędne standardy bezpieczeństwa oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych. Ponadto podkreślić należy, że w budynku znajdują się niezbędne podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz matek wjeżdżających z wózkami do siedziby, a dojazd na ulicę Grunwaldzką jest dogodny zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób ubezpieczonych odwiedzających siedzibę Funduszu zbieramy uwagi i opinie dotyczące funkcjonowania obsługi bezpośredniej, tak by jak najszybciej można było wyeliminować wszelkie drobne niedociągnięcia dotyczące obsługi ubezpieczonych.

 

Małgorzata Lipko

p.o.Rzecznika Prasowego

 

125
130
Wielkopolska Izba Lekarska
Okregowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
Główny Inspektoriat Farmaceutyczny
eWUŚ
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
Narodowy Program Ochrony Antybiotyków
Ratownictwo Medyczne
Akademia NFZ
Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska
Liczy się każdy oddech
Poznańskie Pudełko Życia
Poszkodowani w misjach
ENED
Statystyka JPG
Placówka zdrowia przyjazna kombatantom
ePUAP
Komunikaty dla uzdrowisk
158