Home Rozliczenia W jaki sposób sprawdzić błędy w raportach statystycznych?
W jaki sposób sprawdzić błędy w raportach statystycznych? PDF Drukuj
Wpisał Wydział Informatyki (JR)   

 

1. Metoda

W SZOI w menu Umowy-Lista umów dla danej umowy wybieramy operację bieżące rozliczenie. Następnie na zakładce Wykaz pozycji z problemami mamy możliwość obejrzenia błędów z danej umowy.

Można w tym oknie filtrować usługi po:

- Okresie sprawozdawczym (od ... do ...)

- Wadze problemu - tylko Błąd uniemożliwia rozliczenie usług

- Problemie - bez pozycji powiązanych lub z pozycjami powiązanymi.

(od kwietnia 2010r. zmienił się sposób pokazywania informacji o pozycjach powiązanych - patrz temat Dlaczego przy sprawdzaniu błędów w SZOI w menu Umowy w pozycjach powiązanych widzę jedynie podstawowe dane Świadczeniodawcy? )

W tej metodzie można sprawdzić błędy weryfikacji. Błędy importu można sprawdzić za pomocą 2 metody.

 

2. Metoda

Przy danym raporcie statystycznym w menu Sprawozdawczość-Raporty statystyczne (medyczne) mamy możliwość pobrania raportów zwrotnych (link pobierz raport xml w kolumnie Operacje/Raporty zwrotne).

Po weryfikacji raportu dostępny jest zawsze raport zwrotny (operacja pobierz raport xml) - jest to plik o rozszerzeniu *.SWZ, który służy do zaimportowania w Państwa programach rozliczeniowych. Raport ten potwierdza poprawne usługi oraz zawiera informację o błędach (importu i weryfikacji) o ile takie wystąpiły. Po zaimportowaniu do Państwa programów rozliczeniowych powinni mieć Państwo możliwość obejrzenia tych błędów w programie. Aby dowiedzieć się o sposobie prezentacji tych błędów należy zapoznać się z instrukcją Państwa programu lub skontaktować się z jego dostawcą.

Za pomocą linku dane szczegółowe można sprawdzić czy w przesyłanym raporcie wystąpiły błędy importu oraz jakie raporty cząstkowe powstały z przesłanego pliku SWX i jaki mają status weryfikacji z informacją o ilości błędów.

Szczegółowy opis funkcjonalności znajduje się w Instrukcji SZOI dostępnej z okna logowania.

Artykuł ostatnio poprawiony: Poniedziałek, 14. Marzec 2022 14:27